TEMEL BİNİCİLİK EĞİTİMİ


Atlı Bahçe İncek tesislerimizde baslangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar egitmenlerimiz tarafindan binicilik dersleri verilmektedir

4-6 Yaş:


4-6 yas arasi çocuklara at üzerinde gezinti yapilarak denge egzersizleri, atin yürüyüslerini tanima ve en temel binicilik prensipleri ve at bilgisini kapsayan derslerle ufak yastan at sevgisini asilamakta ve binicilik sporunu tanitmaktayiz.

7 yaş ve üzeri:


7 yas itibariyle binicilik dersleri okul sistemiyle seviyeler halinde verilmekte ve temel egitimini tamamlamis biniciler engel atlama ve dresaj disiplinlerinde branslasmaktadirlar. Her iki disiplinde de ögrencilerimizi lisans sinavina hazirlamaya yönelik dersler vermekteyiz ve lisansli binicilerimizi ve atlarini yarismaya yönelik çalistirmaktayiz.

BASLANGIÇ SEVİYESİ


Yeni baslayan bir ögrenci için ilk egitim lonj dedigimiz egitimdir. At tamamen egitmenin kontrolündedir ve binici atin üzerinde dengesini kurmayi, atin ritmine uyum saglamayi, atin yürüyüslerini tanimayi ,yardimlari ve atini kontrol etmeyi ögrenir. Bu seviyeyi tamamlamak 5-10 ders sürmektedir.
Serbest binise geçmis olan binici manej içerisinde farkli çalismalarla dogru yardimlari kullanarak atini adeta, süratli ve dörtnalda kontrollü bir sekilde götürmeyi ögrenir. Binici farkli sirik çalismalarini ve maneji farkli kullanim çalismalarini (yan degistirme, manej harfleri, manej kurallari, daireler, vb) ögrenir